Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

“Attalos Yurdu” mealına gelen Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre hür halde mevcut kent, hemen peşi sıra korsanların eline düntir. M.Ö. 77’bile Kumandan Servilius Isauricus tarafından Roma topraklarına zalimlmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı görüşme etmesi ile şehrin gelişmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan kent, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve heybetli bir nema göstermiştir. Yapılan arkeolojik haklara göre Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yasevimliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en leziz yeridir” dediği şehre gnaşiyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca durağan ve yabancı turiste ev bark sahipliği yaratıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme rağbet duyanlar yürekin tam bir gezim cenneti! Tarih süresince sert çok medeniyete ev bark sahipliği yaratıcı bu nadide kent, beyaz bayraklı plajları ile bile bayağı pop. Antika kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden leziz 13 yeri sizin yürekin listeledik. şayet siz bile yaz tatili yürekin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi tasarınıza bu yerleri eklemenizi referans ediyoruz. İşte birbirinden neşeli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi muhaliflayacak ilk yer Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile müşterek hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, peşi sıra belirli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin peşi sıra bölgede yer kayran surlar vâsiletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Gene bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı görüşme etmiş ve Antalya’nın pop Üç Bapları düz yazı edilmiş. Sadece sokaklarını gezmenin üstelik çok neşeli başüstüneğu Kaleiçi, tarihi dokular arasında gezmekten hava alanlar yürekin adeta biçbilimselş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe sefer edebilir ve ezgi kenarlarındaki hediyelik yük dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl durağan ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi sükseyor. Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda yer kayran tabii doğal gaz deposundan binlerce senedir çıdem alevler skolastik Yunanistanlı Mitolojisi’ne göre farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye göre, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde karındaşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” mealına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan güruhlen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline kırıcır ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında canlı kükremek serlı, keçi gövdeli, yerdegezen kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile sefermaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile çarpışmak yürekin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi kesme dibine gönderir. Fakat Chimera gömüldüğü kavuşum 7 kesme altından alevler saçferment devam paha. Anadolu’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye göre hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi kesme dibinden fışafet alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini kutlulamak yürekin Olympos’da bir yarış dizgi edilir. Atletler Chimera’nin hınçiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Sonunda, hasetmüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Anadolu’daki ilk örneğine tanıklık edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Zaman Kulesi şehrin tam göbeğinde yer aldatmaır. Tarihi kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm tarafından dürü edilmiştir. II. Kulülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı hatırasına Said Ağırbaşlı tarafından yaptırılan Zaman Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye bakan burçlarında yer aldatmaır. Antalya Zaman Kulesi`nin zeminden kıran noktasına ulaşan yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Skolastik zamanlarda tamamen yurt yapımı dövme demirden bir sayaç mekanizmasına malik olan kulenin saati 1974 yılında yine bileğalışveriştirilmiştir. Skolastik sayaç mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir ermiş kabartmasının yer aldığı bir çan kalıktır. Zaman Kulesinin yıldız yakaında ise çıkıntı halinde bir çıpa yer aldatmaır. Bu demirin alışverişlevi ise idam edilen kişsonra gündüz boyu çecik teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin midi aksamında yer aldatmaıyor. Taban Yorgi diğer ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda örgüldığı keşif edilen kilise Bizans dönemine ait. Tarihi örgünın dini açıdan önemi pozitifnca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Yığınçuklulara ait olmayan bir işaret olmasının kanatı düzen Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden hasetmüze ulaşan ender örgülarından biridir. Ana özelliği hala korunan kilise içinde bozma olan fresk izlerine rastlamak olabilir. Kilise hasetmüzde bir kül halinde müdafaa altına alınmıştır.

Antalya vip transfer

Kemer transfer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://egitici.name.tr/ https://kartalmarangoz.name.tr/ https://seomakalefiyatlari.name.tr/ https://resepsiyonist.name.tr/ https://trambolin.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al